Jau kurį laiką visuomenėje sklando įsigalėję mitai, jog oro kondicionieriai yra itin žalingi sveikatai. Viena pagrindinių priežasčių, kurią įvardija taip galvojantys žmonės – staigus temperatūros pokytis patalpoje. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad patalpose palaikoma oro temperatūra priklauso nuo pasirinktų oro kondicionieriaus nustatymų, kitaip tariant – tai sprendžia vartotojas. Tinkamai naudojami oro kondicionieriai sveikatai yra visiškai nepavojingi ir netgi atvirkščiai – gali būti labai naudingi.

Svarbiausi oro kondicionierių privalumai

Pirmiausia, vertėtų priminti, jog oro kondicionieriai yra labai naudingi žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Jų veikimas turi tiesioginės įtakos geresnei savijautai ir dažnai prisideda prie sveikatos būklės gerėjimo bei varginančių simptomų mažinimo. Tačiau šis prietaisas ne mažiau teigiamai veikia ir nusiskundimų sveikata neturinčių asmenų būklę.
Tapo įprasta, kad didžiąja laiko dalį praleidžiame dirbdami patalpų viduje. Gyvenimo tempas nuolat tampa vis spartesnis, todėl patalpose darbas tampa vis intensyvesnis, tad tinkama, aktyviai vykstanti oro cirkuliacija jose yra būtina. O tai ypač svarbu sušilus orams, karštuoju sezonu, kuomet temperatūra tiek namuose, tiek darbo patalpose gerokai šokteli. Kad būtų užtikrinta gera jose esančių žmonių savijauta ir komfortas, patalpos turi būti kokybiškai vėdinamos. Naudojant oro kondicionierius šį tikslą pasiekti visiškai nesudėtinga, o rezultatai išties efektyvūs. Be to, oro kondicionieriai ne tik prisideda prie aktyvesnės oro cirkuliacijos patalpose, jį atvėsina, tačiau net ir dezinfekuoja bei padeda reguliuoti drėgmės kiekį jų viduje. Taigi rizika susirgti dėl jos pertekliaus ar užsikrėsti oru plintančiomis ligomis tampa kur kas mažesnė.

Oro kondicionierių funkcionalumas

Be jau išvardintų oro kondicionierių privalumų, šie pasižymi ir dar viena svarbia savybe. Pastarieji patalpas ne tik vėsina, tačiau paprastai yra tinkami ir šildyti jas. Oro kondicionierių sistemose yra integruoti modernūs mechanizmai, suteikiantys galimybę patogiai pasirinkti norimą temperatūrą ir ją palaikyti. Tokiu būdu patalpose kuriamas ir palaikomas palankiausias mikroklimatas, kuris prisideda prie darbų našumo, produktyvumo ir geresnės savijautos.